Czy kalendarz online może zastąpić tradycyjną recepcję w salonach kosmetycznych?

0
610

Tytułowe pytanie według nas wydaje się mieć jedynie charakter retoryczny. To naturalne, że powszechna informatyzacja i coraz śmielej wkraczająca robotyzacja, redukuje obowiązki które dotychczas spoczywały na pracownikach. Kalendarze online w salonach kosmetycznych wciąż nie są wyjątkowo popularne, ale wydaje się, że praca tradycyjnej recepcjonistki, jeśli nie będzie zastąpiona przez technologię to co najmniej powinna być znacznie ułatwiona. Jakie są korzyści wynikające z wdrożenia kalendarza online w salonach kosmetycznych? Sprawdźmy.

Mniej pracy administracyjnej
Po pierwsze, łatwy w obsłudze kalendarz online znacząco zmniejsza ilość potrzebnej pracy administracyjnej. Rejestracja klientów za pomocą długopisu i kartki papieru sprawdza się od lat, ale jest po prostu mniej efektywna.

Szybsza i wygodniejsza rezerwacja w dowolnym momencie
Po drugie, za pomocą kalendarza online klienci mogą umówić wizytę w niemal dowolnym momencie (nawet w środku nocy) tymczasem rezerwacja wizyty np. za pomocą telefonu bez dwóch zdań wymaga pracy recepcjonistki oraz poświęconego na ten cel czasu.

Realne oszczędności finansowe
Wreszcie, po trzecie, nie da się ukryć, że rezerwacja wizyty przeprowadzona online sprawia, że recepcja ma mniej pracy a co za tym idzie dla salonu kosmetycznego może to oznaczać szansę na redukcję zatrudnienia (np. zamiast całego etatu na pół etatu) i tym samym wymierne korzyści finansowe.

Lepszy wizerunek
Wdrożenie tego typu w salonach kosmetycznych wciąż nie jest bardzo popularne, dzięki temu wdrożenie kalendarza online to bardzo dobre działanie wizerunkowe, przedstawiający dany salon jako miejsce nowoczesne.

Skutecznie działające powiadomienia sms budujące relacje z klientem
Chyba każdy kto prowadzi salon kosmetyczny kiedyś zapomniał o jakiejś umówionej wizycie. Jeśli nie, to na sto procent co jakiś czas klienci zapominają o wizytach, co z kolei ma poważne konsekwencje dla salonu, bo powstają puste miejsca w kalendarzu, które po prostu wiążą się z utraconymi potencjalnymi zyskami. Dlatego właśnie bezbłędnie działające powiadomienia o wizycie w formie wiadomości SMS to coś co zdecydowanie jest bardzo atrakcyjnym aspektem wdrożenia kalendarza online. Nowoczesny funkcjonalny kalendarz dla salonu kosmetycznego powinien posiadać funkcję powiadomień sms, co w praktyce sprawdza się wprost znakomicie. Poza lepszą organizacją pracy dużą wartością dodaną jest fakt, że w tak prosty sposób można budować długoterminową relację z klientkami. Konsumenci, którzy otrzymują spersonalizowane i umiejętnie napisane smsy z przypomnieniem czują się zadbani i bardzo dobrze postrzegają dany salon kosmetyczny.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.