Czy podróż busem do Francji to dobry pomysł?

0
638
Każdy kto chce podróżować po Europie ma do wyboru co najmniej kilka różnych środków transportu. Zazwyczaj wybierając się za zachodnią granicę rozważamy samochód, samolot oraz transport autokarem lub busem. Nieco rzadziej decydujemy się na podróżowanie koleją. W niniejszym artykule skupiamy się na transporcie busem, gdyż to właśnie ten środek lokomocji zdobywa coraz więcej uznania w oczach pasażerów. Z czego wynika popularność przewozów busami na trasach międzynarodowych?

Podróż busem czy samolotem?

Po pierwsze, busy jeżdżą często w związku z czym łatwiej natrafić na kurs, który nam pasuje niż ma to miejsce w przypadku transportu lotniczego. Po drugie, busy zabierają i wysadzą pasażerów w różnych (również mniejszych) miastach. Tymczasem w przypadku lotu samolotem podróż rozpoczyna i kończy się w dużym mieście (lub na jego obrzeżach) w rezultacie dojazd z lotniska do miejsca docelowego bywa bardzo kłopotliwy i kosztowny. Po trzecie, busy umożliwiają zabranie ze sobą dużego bagażu z reguły bez dodatkowych opłat. Niestety w transporcie lotniczym jest to znacznie bardziej utrudnione. Większość linii lotniczych (w szczególności tanie linie lotnicze) doliczają sporą opłatę za bagaż, która niejednokrotnie przekracza koszt zakupu biletu dla pasażera. Po czwarte, transport busem wbrew stereotypom jest wygodny. Jeśli wybierzemy odpowiedniego przewoźnika to podróż powinna upłynąć w komfortowych warunkach. Obecnie wielu przewoźników oferujących przewozy międzynarodowe oferuje wygodne regulowane fotele, Wi-Fi, TV, ogrzewanie oraz klimatyzację. Po piąte, warto odnotować, że przejazd busem do stolicy Francji lub nawet do…Hiszpanii zajmuje zaledwie kilkanaście godzin. W związku z czym nie jest to aż tak długa podróż jak zgodnie z niektórymi stereotypami mogłoby się wydawać.

Dokąd można pojechać busem?

Sieć połączeń na terenie Europy jest na tyle gęsta, że praktycznie wszędzie się da dojechać za pomocą busów. Bez zbędnych przesiadek można dojechać np. do Niemiec, Francji oraz Hiszpanii. Odpowiadając więc na tytułowe pytanie – czy podróż busem do Francji to dobry pomysł, naszym zdaniem jak najbardziej tak! Podróż na trasach międzynarodowych za pomocą busów ma wiele zalet i wbrew pozorom jest komfortowa i wygoda. W ciągu kilkunastu godzin można dojechać nie tylko do Francji, ale także do większości innych krajów na terenie Europy.

Więcej informacji na temat podróży busem na trasach międzynarodowych można znaleźć na http://transporthiszpania.com/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.