Zastosowanie ręcznych podnośników towarowych

0
517

W wielu codziennych przypadkach ludzie mają do czynienia z koniecznością przenoszenia ciężkich przedmiotów na niewielkie odległości, m.in. w hali produkcyjnej i/lub magazynowej, w domach czy nawet na placach budowy. Transport ciężkich przedmiotów bardzo często jest czynnością wyczerpującą fizycznie i ma negatywny wpływ na stan zdrowia. Z pomocą przychodzą tutaj znane od lat, coraz bardziej udoskonalane rozwiązania inżynieryjne, takie jak np. ręczne podnośniki transportowe.

Czym są ręczne podnośniki towarowe?

Ręczne podnośniki transportowe należą do tzw. transportu wewnętrznego, którego zadaniem jest usprawnienie różnych prac załadowczych. Urządzenia te pozwalają na zautomatyzowanie procesów transportowych i w rezultacie nie tylko odciążają człowieka, ale również pozwalają na znaczne skrócenie ilości czasu, jaki jest potrzebny na to zadanie. Celem stosowania ręcznych podnośników towarowych jest podniesienie ładunku na pewną odległość, przeniesienie do punktu składowania i ułożenie na określoną wysokość składowania. Istnieje wiele modeli podnośników towarowych, z których ręczne podnośniki transportowe wymagają w największym stopniu użycia siły mięśni człowieka w celu podniesienia przedmiotu oraz jego dalszego przemieszczenia. Mimo to, bardzo mocno odciążają człowieka w czynnościach transportowych. W zależności od modelu w ofercie wielu firm można znaleźć podnośniki o udźwigu do kilkuset kilogramów, natomiast maksymalna wysokość unoszenia waha się od kilkudziesięciu milimetrów do ponad jednego metra wysokości.

Praktyczne zastosowanie ręcznych podnośników transportowych?

Ręczne podnośniki towarowe mogą być wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych oraz w wielu miejscach przeznaczenia. Mogą być również stosowane w domach czy na placach budowy. Zastosowanie znajdują w hali produkcyjnej przy gnieździe produkcyjnym stanowiąc pomoc transportową przy przemieszczaniu wyrobów z tzw. pól odkładczych (np. odlewy składowane w specjalnych koszach metalowych), w hali magazynowej do składowania wyrobów finalnych. Podnośnikami transportowymi ręcznymi przenosi się przede wszystkim produkty o dużych gabarytach, takie jak meble sprzęt AGD, butle, paczki i inne ładunki, których masa przekracza możliwości fizyczne człowiek. W celu przeniesienia wielu lżejszych przedmiotów stosuje się kosze transportowe unoszone ręcznymi podnośnikami towarowymi.

Więcej na temat ręcznych podnośników towarowych można przeczytać na https://www.prolifter.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.