Centre logistique à Cracovie - par où commencer ?

0
736

Istotnym elementem strategii wejścia na małopolski rynek jest wybór odpowiedniej lokalizacji na magazyn. Kraków wydaje się idealnym miejscem na tego typu inwestycję i to niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo zamierza wybudować własny obiekt, czy też planuje go wynająć. Historyczna i aktualna stolica Małopolski to doskonale skomunikowany obszar będący idealnym wyborem na centrum logistyczne dla wielu firm handlowych, transportowych czy specjalizujących się w małej produkcji.

Dlaczego Kraków?

Rosnąca liczba nowoczesnych magazynów w Krakowie to spore ułatwienie dla przedsiębiorców poszukujących dogodnej lokalizacji dla rozwijającego się biznesu. Krakowski rynek magazynowy rozwija się niezwykle prężnie, w związku z czym znalezienie powierzchni określonego, w tym najwyższego standardu, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu, nie powinno sprawić dużych problemów. Oczywiście w przypadku większych przedsiębiorstw, którym potrzeby jest duży magazyn, Kraków może zaoferować zupełnie nowe inwestycje – będące w fazie projektowania lub budowy. Przedsiębiorcy zainteresowani wynajęciem większej powierzchni lub budową nowego magazynu od podstaw, dopasowanego do specyfiki prowadzonej przez nich działalności, mogą korzystać z usług wyspecjalizowanych firm doradczych, które zajmują się również pośrednictwem w realizacji tego typu inwestycji.

Jaka lokalizacja?

Poszukując nowego magazynu w Krakowie (np. https://warehousemarket.pl/magazyny-krakow), nie warto skupiać się jedynie na obiektach znajdujących się w obrębie administracyjnych granic miasta. Wiele nowoczesnych parków magazynowych powstaje obecnie w okolicznych miejscowościach, bezpośrednio przy głównych szlakach komunikacyjnych, przede wszystkim wzdłuż autostrady A4. Taka lokalizacja gwarantuje łatwość dojazdu i jest doskonałym wyborem dla wszelkich firm spedycyjnych, a także dla wielu przedsiębiorstw działających w handlu. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, swoją działalność mogą lokować w obiektach nieco bardziej oddalonych od dróg szybkiego ruchu, wybierając mniejszy lub starszy magazyn. Kraków może zaoferować mnóstwo obiektów w różnym standardzie, w związku z czym każda firma bez problemu znajdzie halę dopasowaną do swoich potrzeb.

Jeśli planujesz otwarcie filii swojej firmy w stolicy Małopolski lub szukasz odpowiedniego obiektu na swoje główne centrum dystrybucyjne, do jego znalezienia najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę doradczą znającą lokalny rynek, specjalizującą się w pośrednictwie i obrocie nieruchomościami magazynowymi. Dzięki jej usługom można nie tylko znaleźć odpowiedni magazyn, ale i wynegocjować korzystne warunki jego zakupu lub wynajmu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.